بلاگ باشگاه

آخرین رویدادهای باشگاه مشتریان فروشگاههای زنجیره ای شهروند


Responsive image

سامانه خرید فروشگاهی ویژه نابینایان رو نمایی شد | نوشته شده در : 1397/01/15 15:58:29

در راستای ارائه خدمات نوین فروشگاه های زنجیره ای شهروند؛ سامانه خرید فروشگاهی ویژه نابینایان رو نمایی شد.

مسعود سریع القلم در مراسم رونمایی كه با حضور معاون توانبخشی سازمان بهزیستی، جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان، زمانی مدیركل سلامت شهرداری تهران، حسینی شهردار منطقه4، و نیز جمعی از نابینایان و توان خواهان برگزار شد ، اظهار كرد: این سامانه شامل دستگاه برجسته نگار و نرم افزار كالاهای فروشگاه با صفحه كلید بریل است.

مدیرعامل شركت شهروند با بیان این كه كلیه نوشتار موجود در اطلاعات كالاها از طریق نمایشگر بریل دستگاه برجسته نگار به صورت لمسی قابل خواندن برای نابینایان است، تصریح كرد: نرم افزار كالاهای فروشگاه ضمن ارتباط با دستگاه برجسته نگار دارای تبدیل متن به گفتار فارسی بوده و امكان جستجو و انتخاب كالاهای درخواستی را برای نابینایان فراهم سازد.
 وی ادامه داد: مشتریان نابینا با استفاده از سامانه بدون نیاز به حضور همراه، به اطلاعات كلیه كالاهای موجود در فروشگاه دسترسی داشته و با استفاده از ورودی و خروجی های بریل و صوتی، پس از تكمیل لیست خرید، توسط چاپگر كیوسك راهنمای نابینایان، پرینت و در اختیار مامور فروشگاه قرار می گیرد.
در ادامه مراسم نحویی نژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی ضمن ابراز تشكر از خانواده بزرگ شهروند و نیز مدیرعامل شركت شهروند اظهار كرد: این اقدام فرخنده و نیكو، آغاز انقلابی در عرصه فراهم سازی شرایط زندگی مطلوب برای جامعه توان خواهان است چرا كه باید باور این كه این قشر نیز جزیی از جامعه به شمار می آیند كه باید نیازهایشان مرتفع شود، در بین مسئولان نهادینه گردد.
در ادامه جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان نیز تقدیر از شركت شهروند اذعان داشت: این سامانه امیدی را در بین این قشر از جامعه زنده كرد و امیدواریم این خدمات در سایر فروشگاه های شهروند نیز توسعه یابد.
وی با بیان این كه باید این نگرش كه همه افراد جامعه سالم نیستند از طرف مسئولان جدی گرفته شود، خاطر نشان كرد: امكانات شهری باید بر اساس نیازها و با توجه به دسترسی آحاد جامعه تهیه و تنظیم شود.
لازم به ذكر است مراسم رونمایی از خرید فروشگاهی، ویژه نابینایان عصر20 اسفند ماه سال جاری برگزار شد.