بلاگ باشگاه

آخرین رویدادهای باشگاه مشتریان فروشگاههای زنجیره ای شهروند


Responsive image

١٠ هزار میلیارد تومان از کسب و کارهای کشور در بخش دیجیتال است | نوشته شده در : 1398/08/11 17:09:30
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برآوردها نشان می‌دهد که 10 هزار میلیارد تومان از حجم فعالیت‌های کشور در بخش کسب و کار مربوط به حوزه دیجیتال است.

محمد شریعتمداری در مراسم بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال اظهار داشت: روند بازار کار در جهان در حال تغییر است و همه برای این فضای جدید، خانه‌تکانی می‌کنند. 
 
وی بیان کرد: همه کارخانجات قدیمی به دنبال بازسازی با رویکرد آی. سی. تی هستند و بر این اساس تقاضاهایی در این حوزه وجود دارد و این بنیادها نقش اساسی در فضای اقتصادی دارند. 
 
شریعتمداری گفت: گردش مالی مجموعه صنعت رسانه و سرگرمی 2200 میلیارد دلار است که 1200 میلیارد دلار آن در اختیار رسانه‌های دیجیتال، 260 میلیارد دلار به بخش انیمیشن و هم چنین 240 میلیارد دلار به بازار تبلیغات دیجیتال اختصاص دارد.
 
وی افزود: در ایران نیز 10 هزار میلیارد تومان از فعالیت‌های قابل انجام کشور در حوزه دیجیتال، 700 میلیارد تومان در بازار انیمیشن و 600 میلیارد تومان در بازار تبلیغات است.
 
وزیر تعاون ادامه داد: باید به سهم  40 برابری در بخش انیمیشن و 13 تا 14 برابری در بخش تولید محتوای دیجیتال برسیم.
 
وی افزود: ما به عنوان دولت نمی‌توانیم زیست بوم دیجیتال ایجاد کنیم اما می‌توانیم در ایجاد فضای مناسب برای نفس کشیدن اینگونه فعالیت‌ها کمک کنیم.
وزیر کار با اشاره به افتتاح بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال، گفت: این بنیاد شروع مبارکی است و تلاش داریم هر ماه از کارهای جدید در یک زیست بوم مناسب پرده‌برداری کنیم تا به جایگاه مناسب خود در این عرصه برسیم.
 
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم گفت: ایجاد کسب و کار و بنگاه به شکل‌های مختلف انجام می‌شود، گاهی دولت ها برای تشکیل آنها وام و مجوز می دهند، یا در حالت دیگر شتابدهنده ها از آنها حمایت می کنند،  راه سوم نیز این است که کارخانه نوآوری افتتاح کنیم. 
 
عیسی منصوری افزود: اما لایه بالاتری نیز وجود دارد، اینکه اکوسیستمی داشته باشیم که تمام این اقدامات در آنجا مستقر شود و دولت می تواند برای شکل گیری این بستر کمک کند. 
 
وی اظهارداشت: قواعد بازی کشور به گونه ای است که تولید محتوا زمان می برد و راه میان‌بر برای رسیدن به این هدف، مشارکت بخش خصوصی و عمومی است. 
 
منصوری تاکید کرد: محور کار وزارت کار، نهادسازی در چند ماه آینده است و تلاش داریم بستر مناسب برای کسب و کارهای محتوا محور ایجاد کنیم. 
 
وی با اشاره به آمار گفت: در سال 2016 حدود چهار تریلیون دلار در حوزه آی. سی. تی تبادل مالی و تجاری داشتیم و پیش بینی ما این است که در سال 2023 این رقم به 6.5 تریلیون دلار برسد. 
 
معاون وزیر کار ادامه داد: سهم تبادل تجاری کشور در بخش آی. سی. تی نسبت به جمعیت پایین است، اما با توجه به رشد تخصصی این بخش، رصت پیشرفت در این حوزه را داریم.