بلاگ باشگاه

آخرین رویدادهای باشگاه مشتریان فروشگاههای زنجیره ای شهروند


Responsive image

تحقق زیست شبانه در فروشگاه های شهروند | نوشته شده در : 1398/08/13 17:43:24
خدمات شبانه روزی در فروشگاه های شهروند بیهقی و بوستان گام موثری در تامین آرامش خاطر شهروندان برداشته و منجر به نمود مصادیق زیست شبانه در پایتخت شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهروند، شهرداری تهران مدت‌هاست تلاش دارد با افزایش روشنایی در گذرگاه‌های عمومی، ضمن بازگرداندن زندگی به مناطقی از شهر که حالت تجاری به خود گرفته و از سکنه خالی شده‌اند، امنیت را در شهر بیشتر کند. شاید راه‌حل ساده‌تر این اتفاق گسترش مراکز خرید و فروشگاه های شبانه‌روزی است که علاوه بر سرعت‌ بخشیدن به پروسه‌های طولانی مانند خرید در روز، از هدر رفت عمر و وقت شهروندان در ترافیک و آلودگی هوا هم جلوگیری می‌کند و نشاط تازه‌ای به زندگی مردم می‌بخشد.

بسیاری از کارشناسان و طراحان شهری معتقدند بازبودن شبانه‌روزی بعضی فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و فضاهای عمومی و در کل جان‌گرفتن حیات شبانه در شهرها به امن‌تر شدن فضای شهرها، شادابی زندگی شهری و کم‌شدن از تنش‌های زندگی شهرنشینی کمک می‌کند. شهرهایی که زندگی شبانه دارند کمتر شاهد جرم‌های ناشی از خلوتی شبانه شهرها هستند. این اتفاق را می‌توان به راحتی در اطراف فروشگاه‌های شبانه‌روزی شهروند مشاهده کرد.

شرکت شهروند به عنوان یکی از مجموعه های تحت نظارت شهرداری تهران در تمام ایام سال دو شعبه از فروشگاه های خود را (فروشگاه شهروند بیهقی و بوستان) برای خدمات دهی شبانه روزی به شهروندان آماده‌سازی کرده است و در مناسبت‌های مختلف سال مانند ماه مبارک رمضان و نوروز علاوه بر این دو شعبه با افزایش تعداد شعب فروشگاه‌های شبانه درصدد است نقش موثری را در رونق زیست شبانه پایتخت و خدمات رسانی جامع و کامل به مشتریان خود ایفا کند.

این فروشگاه‌ها نه فقط فضای پویایی در درون خود ایجاد کرده‌اند بلکه به زنده‌شدن فضای محیط اطراف خود هم کمک کرده‌اند. تعداد افرادی که در اطراف این فروشگاه‌ها رفت و آمد می‌کنند، منجر به رونق رستوران‌ها و غذافروشی‌های نزدیک به آنها شده و حتی پارک‌شدن خودروهای فروش غذا و نوشیدنی در اطراف این فروشگاه‌ها باعث شده زندگی شبانه در گوشه‌های از تهران شکل بگیرد.

طی چند سال اخیر شهروندان تهرانی با دغدغه های مختلفی مثل ترافیک، نبود جای پارک مناسب، عدم زمان کافی برای خرید و ... دست و پنجه نرم می‌کنند، و حالا امکان خرید شبانه روزی در فروشگا های شهروند بیهقی و بوستان نه تنها فرصت خرید در زمان مناسب و فراغ بال بیشتری را برای مشتریان به وجود آورده بلکه دغدغه هایی همچون ترافیک و نبود جای پارک را برای شهروندان کمرنگ و بی اهمیت کرده است.