بلاگ باشگاه

آخرین رویدادهای باشگاه مشتریان فروشگاههای زنجیره ای شهروند


Responsive image

آماده‌سازی زیرساخت ها برای ورود شهروند به بازار بورس/ تحقق سودآوری شهروند | نوشته شده در : 1398/09/09 15:57:03
مجموعه شهروند در دو سال اخیر به حدی از سودآوری دست پیدا کرده که می‌تواند به عنوان یکی از مجموعه‌های تحت نظارت شهرداری برای اولین بار 10 درصد از سهام خود را وارد بورس کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهروند، امروزه شهرداری ها به عنوان حکومت های محلی، برای توسعه اقتصاد شهری و اداره بهتر شهر و همچنین انجام بهتر وظایف خود در قبال شهروندان به درآمد های پایدار شهری نیاز دارند، شهرداری ها به بازوهای اقتصادی نیاز دارند که در مواقع بحران های مالی به کمک آن ها آمده و در نهایت به رشد و توسعه اقتصاد شهری کمک کنند.

فروشگاه زنجیره‌ای شهروند به عنوان یکی از مجموعه های تحت نظارت شهرداری تهران در گذشته برای تامین هزینه‌های خود به شهرداری وابسته بوده و کمبودهای مالی برای فعالیت های اقتصادی خود را از طریق منابع مالی شهرداری تهران تامین می‌کرده است.

اما در دو سال اخیر با تغییرات صورت گرفته در مدیریت شهری و به تبع آن مدیریت فروشگاه‌های زنجیره ای شهروند تحولات گسترده ای در بخش های مختلف شهروند مانند فضای فروشگاهی، قیمت و کیفیت محصولات اتفاق افتاد که موجب شد شرکت شهروند نه تنها در تامین هزینه های خود به خودکفایی رسد بلکه با فروش بیشتر به سودآوری دست پیدا کرده و در شرایطی که شهرداری تهران با کمبودها و مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کرد حدود 60 میلیارد تومان از سود خود را  نیز به خزانه شهرداری واریز کند.

در حال حاضر مجموعه شهروند به حدی از سودآوری دست پیدا کرده که قصد دارد به عنوان یکی از مجموعه های تحت نظارت شهرداری برای اولین بار ده درصد از سهام خود را وارد بازار بورس کند، میزان فروش و سود بالای شرکت شهروند اتفاق مثبتی است که علی رغم شرایط پر نوسان اقتصادی و  فشار تحریم هایی که زندگی اقشار مختلف جامعه را هدف قرار داده رخ داد.

مسعود سریع القلم، مدیر فروشگاه‌های زنجیره ای شهروند در خصوص عرضه سهام شهروند در بازار بورس بیان کرد: ازآنجایی که فروشگاه‌های شهروند سود‌آور هستند از چند ماه پیش اقدامات اولیه برای ورود آن به بورس را آغاز کرده‌ایم، چون شهروند شرکتی سودآور است از چند ماه پیش اقدامات اولیه برای ورود آن به بازار بورس را شروع کردیم و اکنون هم در حال آماده‌سازی زیرساخت‌ها هستیم.

وی در ادامه افزود: کار آماده‌سازی زیرساخت‌ها تا چند ماه دیگر تمام می‌شود، پس از این کار لایحه مربوطه را به شورا ارسال می‌کنیم تا بتوانیم با مصوبه شورای شهر یک بلوک 10 درصدی را برای سال 99 در سازمان بورس عرضه کنیم، پس از آن با مصوبه مجمع امکان افزایش بلوک به بیش از 10 درصد هم فراهم خواهد شد.

سکینه اشرفی، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران نیز در اشاره به این موضوع تصریح کرد: به دلیل سودآوری و کاهش هزینه های ایجاد شده در مجموعه شهروند بخشی از ردیف های بودجه کمکی این مجموعه را در شهرداری حذف کردیم، ضمن این که وظیفه شرکت شهروند ارائه خدمات کمی و کیفی بیشتر به شهروندان است و انتظار سود بالایی هم از این مجموعه نداریم.

شرکت خدمات کالای شهروند در شرایطی توانسته در دو سال اخیر به فروش و سود بالا دست پیدا کند که در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود در مقطعی از سال گذشته که تحریم ها زندگی معیشتی شهروندان را با چالش مواجه کرده بود از سود خود صرف نظر کرد تا کالاها و مایختاج مصرفی شهروندان با قیمت پایین تری به دست اقشار کم برخوردار و آسیب پذیر جامعه رسیده و نقش خود را به عنوان بازوی اقتصادی مدیریت شهری در بهبود زندگی معیشتی شهروندان نیز به بهترین نحو ممکن ایفا کرده باشد.