بلاگ باشگاه

آخرین رویدادهای باشگاه مشتریان فروشگاههای زنجیره ای شهروند


Responsive image

تشریح اقدامات شهروند در چشم انداز 1400/ افتتاح 600 شعبه طی سه سال | نوشته شده در : 1399/10/29 09:50:43

نشست مشترک عبدالحمید امامی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، وحید کریمی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت شهروند به همراه جمعی از معاونین و مدیران شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهروند، عبدالحمید امامی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در تشریح چشم‌انداز پیش روی فروشگاه‌های شهروند گفت: یکی از مهم ترین مولفه‌ها برای تحقق اهداف شهروند، توسعه استراتژیک فروشگاه‌هاست و با توجه به وجود رقبای جدی در صنعت خرده فروشی، شهروند باید بتواند با نگاهی دقیق و پیش بینی فرصت‌ها و تهدیدها به شکلی هوشمندانه توسعه شعب خود را عملیاتی کند.

وی در ادامه با اشاره به ورود شهروند به بازار سرمایه خاطرنشان کرد: ماهیت این مسئله، اقدام مثبتی است و قطعا دستاوردهای ارزنده ای را برای شهروند به همراه خواهد داشت امیدوار هستیم با پیگیری‌های مدیران شهروند مقدمات این امر همچون شفافیت در صورت های مالی و تعیین تکلیف وضعیت املاک به زودی انجام شود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با بیان اینکه ورود به بازار سرمایه منجر به اقدامات مثبتی در توسعه شهروند خواهد شد، گفت: فروشگاه‌های شهروند نیز می‌تواند همانند بانک شهر که در تمام کشور توسعه پیدا کرده است با فراهم سازی بسترها زمینه‌ی لازم برای ورود به سایر استان‌ها را فراهم کند.

امامی با اشاره به نقش کلیدی منابع انسانی در موفقیت سازمان‌ها افزود: منابع انسانی از مهم ترین شاخصه‌ها برای موفقیت یک مجموعه است از این رو شهروند می‌بایست در راستای رشد، افزایش توانایی‌هایش، اصلاح ساختار در منابع انسانی را به عنوان یک اصل سازنده مورد پایش قرار دهد به طوری که قراردادهای استخدامی شرکت را در سه قالب نیروهای رسمی، قراردادی و پیمانی دسته‌بندی کند.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود به لزوم به بهره وری از تجربه مدیران گذشته و تربیت نیروهای جوان اشاره کرد و گفت: باید در حالی که از مدیران جوان در پست های مختلف استفاده می کنیم بتوانیم از تجربیات مدیران گذشته در مجموعه نیز بهره مند شویم.

امامی همچنین بر لزوم فعالیت بیشتر فروشگاه ها در عرصه مجازی تاکید کرد و گفت: در عصر حاضر دنیا به سمت زندگی دیجیتال پیش می‌رود و در چنین شرایطی که رقبا بخش زیادی از توجه خود را به فروش غیر حضوری متمرکز کردند باید بتوانیم با بازار دیجیتال پیش برویم و فروش مجازی را بیش از پیش گسترش دهیم.

مدیرعامل شرکت شهروند با اشاره به برنامه توسعه فروشگاه های شهرون افزود: توسعه فروشگاه های شهروند در سایر استان های کشور با جدیت در حال پیگیری است و این نوید را می‌دهیم فروشگاه‌های شهروند طی سال آینده بیش از 600 شعبه از فروشگاه‌های خود را در سطح کشور به بهره‌برداری می‌رساند.

وی در ادامه تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده، چشم انداز شهروند این است که میزان سطح فروش خود را به دو برابر میزان فعلی افزایش دهد و ظرف مدت سه سال تعداد شعب خود را به 660 شعبه برساند.

کریمی به گسترش فروشگاه ها در سطح استان تهران و سایر کلانشهرها اشاره کرد و گفت: با مسئولان استان های البرز، همدان و قزوین رایزنی هایی انجام شده است و  با شروع سال 1400 فروشگاه‌های شهروند در قالبی جدید و در سطح کلان به شهروندان خدمات دهی خواهند داشت.