بلاگ باشگاه

آخرین رویدادهای باشگاه مشتریان فروشگاههای زنجیره ای شهروند


Responsive image

تشریح اقدامات شهروند در روز جهانی بدون پلاستیک | نوشته شده در : 1400/04/26 12:57:48
21 تیر؛ روز جهانی بدون پلاستیک نامگذاری شده است، شرکت شهروند نیز به عنوان یکی از مجموعه‌هایی که زیر نظر شهرداری تهران فعالیت دارد در صدد است با اجرای اقدامات فرهنگی و اجتماعی نقش موثری در ارتقای فرهنگ عمومی و کاهش میزان مصرف پلاستیک ایفا کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهروند، فروشگاه‌های شهروند هرساله در روز جهانی بدون پلاستیک علاوه بر اقدامات جاری در ایام مختلف سال در تلاش است از طریق اجرای کمپین‌های زیست محیطی، اطلاع رسانی از طریق نصب پوستر، درگاه‌های صوتی مستقر در فروشگاه‌ها، درج شعار نه به پلاستیک بر روی فاکتور مشتریان و ... ضمن آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با مضرات استفاده از پلاستیک گام دیگری در جهت فرهنگ‌سازی و کمک به حفظ محیط زیست و سلامت زیستی جامعه بردارد.
 
بنابر اعلام روابط عمومی شرکت شهروند یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری موضوع محیط زیست و به طور کلی جامعه و سلامت شهروندان است، شرکت شهروند نیز در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود اقداماتی را در این زمینه انجام داده که از جمله آن می‌توان به استفاده از کیسه‌های زیست تخریب پذیر، جلوگیری از عرضه ظروف پلاستیکی یک بار مصرف معمولی و جایگزینی آن با ظروف یک بار مصرفی که بر پایه پلیمرهای گیاهی مانند ذرت و نشاسته تولید شده اشاره کرد که علاوه بر سالم بودن تجدید پذیر هستند و جایگزین مناسبی برای پلاستیک‌های معمولی محسوب می شوند.
 
همچنین حمایت از تولید ساک‌ها و بسته بندی‌های کاغذی و پارچه‌ای اقدام مناسب دیگری است که شهروند طی سال‌های گذشته با هدف حمایت از کسب و کارهای خانگی و ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای چندبار مصرف انجام داده است.
 
شرکت شهروند همچنین اقدام به استقرار دستگاه های خود دریافت زباله (RVM) در تعدادی از فروشگاه‌های خود کرده است، این دستگاه‌ها قابلیت دریافت انواع پت را دارند و در ازای آن به مشتری کوپن تخفیف می دهد این اقدام علاوه بر مدیریت زباله‌های پلاستیکی نقش مهمی در کوتاه کردن چرخه بازیافت از مبدا را دارد.
 
گفتنی است امسال و همزمان با روز جهانی بدون پلاستیک، شهرداری منطقه 6 تهران با استقرار کمپین نه پلاستیک اقدام به توزیع رایگان کیسه‌های پارچه‌ای در فروشگاه شهروند بیهقی کرد.